11.12.2018r. Godz. 17:04Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 9.06.2017 r.

dodano: 9 czerwca 2017 o 23:06 | ostatnia aktualizacja: 10 czerwca 2017 o 23:06 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 27 razy. Odnotowaliśmy 11 pożarów, 14 miejscowych zagrożeń oraz 2 alarmy fałszywe. W wyniku zdarzeń 6 osób zostało poszkodowanych. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 69 zastępów, w sile 245 strażaków.

W powiecie kędzierzyńsko-kozielskim dyżurny stanowiska kierowania o godzinie 9.53 przyjął zgłoszenie, dotyczące wypadku drogowego z udziałem motcykla i roweru, do którego doszło w Kędzierzynie-Koźlu przy Al. Ignacego Lisa. Na miejsce zdarzenia zostało zadysponowanych pięć zastępów straży pożarnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia potwierdzono informację wynikającą ze zgłoszenia. W wyniku zdarzenia dwie osoby poszkodowane.

Działania straży pożarnej polegały na równoczesnym:

- zabezpieczeniu miejsca zdarzenia

- udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy dwum osobom poszkodowanym, a następnie, przekazaniu ich przybyłym na miejsce zdarzenia zespołom ratownictwa medycznego w tym jednemu lotniczemu pogotowiu ratunkowemu,

- zabezpieczeniu lądowiska dla śmigłowca ratowniczego.

Na czas prowadzenia działań ruch w komunikacji drogowej był wstrzymany.

Dyżurny Operacyjny

Stanowiska Kierowania