17.12.2018r. Godz. 20:11Bieżące interwencje

ważniejsze zdarzenia w dniu 9.12.2016r

dodano: 9 grudnia 2016 o 23:12 | ostatnia aktualizacja: 10 grudnia 2016 o 21:12 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 21 razy. Odnotowaliśmy 5 pożarów i 16 miejscowych zagrożeń. W wyniku zdarzeń poszkodowane zostały 3 osoby. We wszystkich działaniach ratowniczych brały udział 44 zastępy  w sile 173 strażaków.

W Karłowicach w powiecie opolskim otrzymaliśmy zgłoszenie o zatruciu tlenkiem węgla. Do zdarzenia zadysponowano cztery zastępy straży. Pierwszymi na miejscu byli druhowie z OSP Karłowice, którzy w aparatach powietrznych ewakuowali poszkodowanego mężczyznę (bez oznak życia) ze strefy zagrożenia. Niezwłocznie przystąpili do resuscytacji oddechowo- krążeniowej. Po dojeździe zespołu ratownictwa medycznego, medycy przejęli poszkodowanego. Po długotrwałej resuscytacji lekarz stwierdził zgon.

SK OKW

asp.sztab. Piotr Labusga