14.12.2018r. Godz. 01:22Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 20.03.2013

dodano: 20 marca 2013 o 23:03 | ostatnia aktualizacja: 21 marca 2013 o 23:03 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 20.03.2013

W dniu dzisiejszym zastępy straży pożarnej interweniowały 15 razy. W tym 8 razy wzywano nas do pożarów suchych traw, opuszczonych ognisk i palących się śmieci. Wzywano nas także do zadymienia powstałego w kotłowni kościoła w Tarnowie Opolskim. Prawdopodobnie w wyniku niedrożności przewodu kominowego dym wydostał się do kościoła, czym wzbudził  niepokój wiernych. Na szczęście obyło się bez strat i osób poszkodowanych. Mniej szczęścia mieli podróżni biorący udział w 2 wypadkach drogowych na terenie naszego województwa. W Łowoszowie koło Olesna doszło do wypadku 2 samochodów osobowych. W wyniku tego zdarzenia 2 osoby zostały poszkodowane.  Niestety znów rośnie  liczba osób zatrutych tlenkiem węgla. W Nysie przy ulicy Marszałka Piłsudskiego 2 starsze osoby z objawami zatrucia CO ZRM  zabrał do szpitala. Nasze działania w tym przypadku polegały na pomiarach stężenia tlenku węgla, wietrzeniu pomieszczeń      i pomocy w zniesieniu starszych osób do karetki.

W sumie w dniu dzisiejszym poszkodowanych zostało 5 osób.

asp. Jan Wyciślik

Dyżurny Operacyjny Województwa