19.12.2018r. Godz. 00:27Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 07.06.2018 r.

dodano: 7 czerwca 2018 o 23:06 | ostatnia aktualizacja: 7 czerwca 2018 o 23:06 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 30 razy. Odnotowaliśmy 15 pożarów, 13 miejscowych zagrożeń i 2 alarmy fałszywe . W powyższych zdarzeniach została poszkodowana 1 osoba. We wszystkich działaniach ratowniczych zaangażowanych było 69 zastępów, w sile 292 strażaków.

Dyżurny Miejskiego Stanowiska Kierowania w Opolu o godzinie 8:31 otrzymał zgłoszenie o rozszczelnionych zbiornikach z niezidentyfikowaną substancją w miejscowości Dąbrowa. Do zdarzenia zadysponowano miedzy innymi specjalistyczne grupy ratownictwa chemicznego z Opola oraz K-Koźla. W hali magazynowej zlokalizowano 40 pojemników o pojemności 1000l oraz 32 beczki o pojemności 250l z niezidentyfikowana substancją, po szczegółowych oględzinach stwierdzono wyciek z jednego zbiornika, strażacy pobrali pięć próbek w celu ustalenia z jaka substancją mają do czynienia oraz uszczelnili wyciek z uszkodzonego zbiornika.

O godzinie 19:06 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Głubczycach przyjął zgłoszenie o dachowaniu samochodu osobowego około 0,5 km za Bernacicami Górnymi , po przybyciu na miejsce akcji strażacy zastali samochód osobowy na dachu oraz kierującego poza pojazdem. Na terenie akcji strażacy kierującemu udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy, przybyły na miejsce ZRM zabrał osobę poszkodowana do szpitala.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania