22.02.2019r. Godz. 02:41Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 10.02.2019 r.

dodano: 11 lutego 2019 o 00:02 | ostatnia aktualizacja: 11 lutego 2019 o 23:02 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 23 razy. Odnotowaliśmy 9 pożarów, 13 miejscowych zagrożeń oraz 1 alarm fałszywy. W  powyższych zdarzeniach  poszkodowane  zostały 4 osoby. We wszystkich działaniach ratowniczych zaangażowanych było 62  zastępów, w sile  204 strażaków.

O godzinie 18:55 do Dyżurnego Stanowiska Kierowania w Kędzierzynie Koźlu wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym dwóch samochodów osobowych, w zdarzeniu brało udział 6 osób z czego 2 osoby zostały poszkodowane zabrane przez ZRM do szpitala, działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca akcji oraz odłączeniu akumulatorów w pojazdach.

W Jaworznie powiat oleski doszło do pożaru drewnianej stodoły  oraz przybudówki  w zwartej zabudowie wiejskiej. Do działań zadysponowano 12 zastępów straży pożarnej, działania strażaków polegały na: zabezpieczeniu miejsca akcji, podaniu prądów gaśniczych w natarciu na palącą się stodołę z przybudówką oraz w obronie na pobliskie zabudowania gospodarcze. W zabudowaniach objętych pożarem przechowywana była tylko słoma.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania