21.11.2017r. Godz. 00:10Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 07.11.2017 r.

dodano: 7 listopada 2017 o 22:11 | ostatnia aktualizacja: 8 listopada 2017 o 22:11 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 17 razy. Odnotowaliśmy 5 pożarów, 8 miejscowych zagrożeń oraz 4 alarmy fałszywe. W wyniku zdarzeń nikt nie został poszkodowany. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 31 zastępów, w sile 121 strażaków.

O godzinie 12:00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Brzegu wpłynęło zgłoszenie o przewróconym na dach samochodzie przy nasypie kolejowym. Do zdarzenia doszło na ulicy Wrocławskiej w Brzegu. Pojazd stracił przyczepność, wypadł z drogi   i zablokował się na szynach kolejowych. Nadjeżdżający pociąg zmusił pasażerów do usunięcia pojazdu z torowiska przed przybyciem służb ratowniczych. Po przybyciu straży pożarnej, zastano pojazd osobowy na dachu w rowie przy torowisku. Działania straży pożarnej polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, postawieniu samochodu na koła za pomocą wyciągarki samochodowej, odłączeniu akumulatora w pojeździe. W wyniku zdarzenia nikt nie został poszkodowany. W działaniach brały udział 2 zastępy straży pożarnej w sile 8 ratowników.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania