19.12.2018r. Godz. 08:54Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenie w dniu 25.10.2014r.

dodano: 24 października 2014 o 23:10 | ostatnia aktualizacja: 26 października 2014 o 23:10 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym na terenie województwa opolskiego straż interweniowała 9 razy: w tym 2 pożary, 5 miejscowych zagrożeń oraz 2 alarmy fałszywe. W działaniach udział brało 22 zastępy i 90 strażaków. W wyniku zaistniałych zdarzeń 8 osób zostało poszkodowanych.

ważniejsze zdarzenia

O godzinie 12:36 do Stanowiska Kierowania w Opolu wpłynęło zgłoszenie o zadymieniu w jednym z mieszkań na ul. Niemodlińskiej w Opolu. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że w mieszkaniu na II i III kondygnacji w pokojach znajdujących się w jednym pionie budynku mieszkalnego występuje dość duże zadymienie. Pierwsze odczyty przy pomocy miernika wielogazowego wykazały ponad 320 ppm. Działania ratowników prowadzone były w aparatach ODO i polegały na wygaszeniu pieca, przewietrzeniu pomieszczeń. Osobom poszkodowanym udzielono KPP do momentu przybycia ZRM. Ogólnie zabrano na obserwację do szpitala sześcioro poszkodowanych.

W miejscowości Chocianowice pow. kluczborski, doszło do zdarzenia drogowego. Po przyjeździe na miejsce zastano samochód osobowy na boku, częściowo w rowie. Samochodem osobowym podróżowała jedna osoba która znajdowała się poza pojazdem. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu poszkodowanemu KPP. Następnie odłączono akumulator, zakręcono zawór gazu i ustawiono pojazd na kołach. Poszkodowany został przekazany ZRM.

Stanowisko Kierowania

kpt. Krzysztof Letki