14.12.2018r. Godz. 11:54Bieżące interwencje

ważniejsze zdazrenia w dniu 06.09.2013r.

dodano: 6 września 2013 o 23:09 | ostatnia aktualizacja: 6 września 2013 o 23:09 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

ważniejsze zdazrenia w dniu 06.09.2013r.

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała w woj. opolskim 35 razy, do pożarów wyjeżdżała 19 razy – były głównie to pożary ściernisk i słomy na polu, a do miejscowych zagrożeń 16 razy.

Do najpoważniejszych zdarzeń wyjeżdżali strażacy z JRG Namysłów, i tak:

O godz. 15:59 na trasie DK 42 doszło do zderzenia samochodu ciężarowego z samochodem osobowym. W wyniku tego zdarzenia obrażenia odniósł kierowca samochodu osobowego, który został przewieziony do szpitala przez przybyły ZRM. Działania zastępów polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, przepompowaniu oleju napędowego z uszkodzonego zbiornika samochodu ciężarowego, zebraniu i neutralizacji substancji ropopochodnych z powierzchni drogi.

Na tej samej trasie, ale dwie godziny później doszło do wypadku z udziałem motocykla i samochodu osobowego. Działania zastępów polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora w motocyklu, udzielenia KPP poszkodowanemu, organizacji lądowiska dla wezwanego przez lekarza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz zmyciu płynów eksploatacyjnych z nawierzchni jezdni.

Do kolejnego wypadku doszło na skrzyżowaniu przy ul. Mariańskiej, gdzie doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych. Osoby uczestniczące w zdarzeniu nie uskarżały się na żadne dolegliwości ale profilaktycznie zostały zabrane do szpitala przez ZRM. Działania JOP polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów i neutralizacji płynów eksploatacyjnych.

Dyżurny Operacyjny Województwa

mł. kpt. Roman Felusiak