12.12.2018r. Godz. 22:52Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 17.07.2014r.

dodano: 17 lipca 2014 o 23:07 | ostatnia aktualizacja: 18 lipca 2014 o 23:07 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 17.07.2014r.

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 28 razy, w tym odnotowaliśmy 15 pożarów, 12 miejscowych zagrożeń oraz 1 wyjazd do alarmu fałszywego.

O godz. 16:30 dyżurny miejskiego stanowiska kierowania w Opolu, przyjął zgłoszenie o wypadku na autostradzie, na 240 km w kierunku na Katowice. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zauważono uszkodzone dwa samochody osobowe oraz osobę leżącą na poboczu drogi. Działania straży pożarnej polegały na ewakuacji poszkodowanej osoby w bezpieczne miejsce oraz udzieleniu jej kwalifikowanej pierwszej pomocy. Następnie przekazano poszkodowaną osobę przybyłemu ZRM. W tym samym czasie druga rota wstrzymała ruch na A-4 i odłączyła akumulatory w uszkodzonych pojazdach.

W trakcie działań na autostradzie o godz. 17:00 nieopodal na 238 km doszło do pożaru samochodu osobowego. Dyżurny niezwłocznie zadysponował do tego zdarzenia jeden zastęp biorący udział we wcześniejszym zdarzeniu. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu jednego prądu piany ciężkiej na palący się samochód. Podróżujący nie odniósł żadnych obrażeń.

Dyżurny Operacyjny Województwa

SK OKW PSP