23.02.2019r. Godz. 20:55Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 28.10.2013r.

dodano: 28 października 2013 o 22:10 | ostatnia aktualizacja: 29 października 2013 o 00:10 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 28.10.2013r.

 

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 26 razy, w tym odnotowaliśmy 9 pożarów, 15 miejscowych zagrożeń oraz 2 alarmy fałszywe.

Ważniejsze zdarzenia:

 

          Do nietypowego zdarzenia zostali zadysponowani strażacy z JRG Nysa, gdzie na poboczu drogi nieopodal miejscowościami Zwanowice, nieustalony sprawca porzucił pojemniki z niezidentyfikowaną substancją. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wyznaczeniu strefy zagrożenia oraz zbadaniu za pomocą urządzeń pomiarowych atmosfery wokół miejscu zdarzenia. Urządzenia pomiarowe nie wskazały niebezpiecznego stężenia, żadnej z substancji chemicznej. Wszystkie pojemniki okazały się szczelnie zamknięte i nie zachodzi niebezpieczeństwo rozszczelnienia pojemników. Na miejscu zdarzenia dochodzenie prowadzi policja, która będzie ustalać właściciela pojemników i osobę odpowiedzialną za ich porzucenie.

 

          O godz. 18:24 w miejscowości Obórki w powiecie brzeskim, na drodze wojewódzkiej nr 401, doszło do wjechania samochodu osobowego w naczepę samochodu ciężarowego. W wyniku tego zdarzenia, uwięziona w samochodzie osobowym została starsza kobieta, którą przy pomocy urządzeń hydraulicznych uwolnili strażacy z JRG Brzeg. Pozostałe dwie osoby samodzielnie opuściły pojazd. Przybyły na miejsce ZRM zabrał wszystkie 3 osoby do szpitala. Straty oszacowano na kwotę 10 tys zł.

 

          O godz. 19:54 dyżurny stanowiska kierowania w Brzegu, przyjął zgłoszenie , że w jednej z sąsiednich miejscowości w wyniku silnego podmuchu wiatru, przechyleniu i uszkodzeniu uległo gniazdo bocianie. To mieszkańcy w trosce o ptasich sąsiadów, poprosili straż pożarną o interwencję. Gniazdo znajdowało się bowiem na dachu budynku mieszkalnego co dodatkowo utrudniało realizację zadania. Jednak na czas akcji z mieszkań ewakuowano mieszkańców i przy użyciu drabiny mechanicznej zabezpieczono gniazdo przed dalszym osuwaniem.

 

Dyżurny Operacyjny Województwa

 

mł. kpt. Roman Felusiak