20.02.2019r. Godz. 11:25Bieżące interwencje

Wciąż najwyższe zaufanie społeczne dla straży pożarnej

dodano: 23 listopada 2015 o 09:11 | ostatnia aktualizacja: 24 listopada 2015 o 15:11 | kategoria: Inne

Instytucjami życia publicznego, którym najbardziej ufaliśmy w I połowie 2015 r. były straż pożarna (zaufanie wśród ok. 94% osób) oraz pogotowie ratunkowe (ok. 84%).

Wciąż najwyższe zaufanie społeczne dla straży pożarnej

W materiałach Głównego Urzędu Statystycznego z 20 listopada br. czytamy:

W pierwszej połowie 2015 r. największym zaufaniem wśród mieszkańców Polski (wybór na skali odpowiedzi „zdecydowanie mam zaufanie” lub „raczej mam zaufanie”) cieszyły się służby ratunkowe. Zaufanie do straży pożarnej deklarowało ok. 94% osób w wieku 16 lat lub więcej, natomiast do pogotowia ratunkowego - ok. 84% osób. Dosyć wysoki był również poziom zaufania do Wojska (ponad 72%) oraz do Policji i do Kościoła Rzymskokatolickiego (po ok. 67%). Ponadto należy zauważyć, iż w przypadku straży pożarnej, pogotowia ratunkowego oraz Kościoła Rzymskokatolickiego odnotowano najwyższe odsetki osób, które zdecydowanie mają zaufanie do tych instytucji (odpowiednio: ok. 39%, ok. 23% oraz ok. 18%).

Tak wysoka ocena wystawiona przez społeczeństwo straży pożarnej to zasługa tak samo państwowej, jak i ochotniczej straży pożarnej. Staramy się być zawsze tam, gdzie ludzie potrzebują wsparcia. Szkolimy się i wyposażamy w najnowocześniejszy sprzęt ratowniczy po to, by nieść szybką pomoc w każdej sytuacji zagrożenia życia, zdrowia lub mienia.

Wysoka nota, to nie tylko powód do dumy. Wysoko zawieszona poprzecznika jest też wskazaniem, że są w stosunku do nas wysokie oczekiwania. Dlatego nie będziemy ustawać w dążeniu do jeszcze lepszego wyniku, aby nasi rodacy byli pewni iż mogą na nas zawsze liczyć.

Wartości i zaufanie społeczne w Polsce w 2015 r. - materiał GUS.

Opracowanie:
bryg. Adam Janiuk oficer prasowy OKW PSP