19.02.2019r. Godz. 20:28Bieżące interwencje

Wigilia w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Opolu

dodano: 23 grudnia 2011 o 17:12 | ostatnia aktualizacja: 30 grudnia 2011 o 17:12 | kategoria: Uroczystości

W Komendzie Wojewódzkiej PSP w Opolu 22 grudnia br. st. bryg. Karol Stępień Opolski Komendant Wojewódzki PSP zorganizował spotkanie wigilijne dla strażaków PSP województwa opolskiego. Z gości zaproszonych przez szefa opolskich strażaków na spotkanie opłatkowe przybyli Marszałek Województwa Opolskiego Józef Sebesta i Biskup Opolski ks. Andrzej Czaja.

Wigilia w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Opolu

Spotkanie wigilijne rozpoczęło się o godzinie 10:00 w sali narad komendy. Strażaków PSP pełniących służbę w województwie opolskim reprezentowali komendanci powiatowi PSP. W spotkaniu uczestniczyli zastępcy Opolskiego Komendanta PSP, strażacy i pracownicy cywilni Komendy Wojewódzkiej PSP oraz st. bryg. w st. spocz. Jan Miza były Z-ca Komendanta Głównego PSP.

Opolski Komendant Wojewódzki PSP podziękował strażakom PSP za duże zaangażowanie w służbie w mijającym roku i złożył życzenia. Następnie życzenia świąteczne i noworoczne oraz podziękowania złożyli Marszałek Województwa Opolskiego Józef Sebesta i Biskup Opolski ks. Andrzej Czaja. Obaj Goście w ciepłych słowach podziękowali strażakom Opolszczyzny za ofiarność i pomoc bliźniemu. Wysoko ocenili pracę strażaków doceniając coraz szerszy zakres działań prowadzonych przez ratowników z Państwowej Straży Pożarnej oraz wskazali na wysokie zaufanie społeczeństwa.

Po błogosławieństwie, którego udzielił ksiądz biskup Andrzej Czaja, wszyscy uczestnicy spotkania podzielili się opłatkiem i złożyli sobie serdeczne życzenia. Krótkie spotkanie zakończyło się symbolicznym poczęstunkiem.

Zaraz po spotkaniu Biskup Opolski korzystając z pobytu w jednostce PSP wizytował stanowisko kierowania Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP. Złożył życzenia i podziękowania strażakom pełniącym całodobową służbę czuwając nad bezpieczeństwem województwa a my zapoznaliśmy naszego Gościa z zakresem zadań wojewódzkiego stanowiska kierowania, stosowanymi rozwiązaniami teleinformatycznymi oraz najważniejszymi zagrożeniami na terenie województwa i problemami służby.

Opracowanie i zdjęcia:
bryg. Adam Janiuk rzecznik prasowy OKW PSP