17.02.2019r. Godz. 11:10Najnowsze interwencje

Wizyta strażaków z Ukrainy

dodano: 21 grudnia 2015 o 08:12 | ostatnia aktualizacja: 21 grudnia 2015 o 11:12 | kategoria: Wydarzenia | powiat: m. Opole

W dniu 18.12.2015 przywitaliśmy w naszej komendzie kolegów strażaków z Ukrainy.

Wizyta strażaków z Ukrainy

Goście przyjęci i przywitani zostali przez Opolskiego Komendanta Wojewózkiego nadbryg. Karola Stępnia. Na spotkaniu powitalnym komendant przedstawił działania opolskich strażaków na podstawie największych działań w ostatnich latach. Przybliżył również dziedziny ratownictwa, jakie realizowane są przez polskich strażaków. Ponadto przedstawione zostały zasady działania w Polsce Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, skupionego wokół Państwowej Straży Pożarnej. Strażacy z Ukrainy mogli również zobaczyć na slajdach, na jakim sprzęcie pracują polscy strażacy. Na koniec Komendant złożył najlepsze życzenia zdrowia i szczęścia na nadchodzące Święta oraz Nowy Rok oraz wyraził wdzięczność za współpracę pomiędzy strażakami z Polski i Ukrainy.

Na spotkaniu powitalnym obecny był również Pan Szymon Ogłaza - Członek Zarządu Województwa Opolskiego, który z wielką estymą wyrażał się o pracy strażaków w Polsce. Zachęcił gości z Ukrainy do zwiedzania naszego województwa. Na koniec życzył zebranym wszystkiego dobrego w nadchodzącym roku, dużo spokoju i pokoju oraz więcej wspólnych spotkań w 2016 roku.

Głos zabrał rónież podpułkownik Martynets Marjan, który podziękował za przyjęcie i przekazał rónież gorące podziękowania od Naczelnika Urzędu Służby Państwowej Ukrainy ds. sytuacji nadzwyczajnych Ukrainy w Obwodzie Iwano-Frankiwskim. Wyraził wdzięczność za chęć współpracy i przedstawienie strażakom z Ukrainy swoich doświadczeń, wiedzy i sprzętu. Życzył opolskim strażakom, aby mieli mniej pracy przy wypadkach i innych akcjach ratowniczych. Dla regionu życzył rozkwitu. Swe przemówienie zakończył słowami "Niech żyje Polska, Ukraina i strażacy".

Autor: Z-ca oficera prasowego