18.10.2017r. Godz. 14:59Bieżące interwencje

Wojewódzkie zawody sportowo-pożarnicze 2015

dodano: 11 maja 2015 o 18:05 | ostatnia aktualizacja: 18 maja 2016 o 13:05 | kategoria: Sport

Na terenie obiektów sportowych komendy powiatowej PSP w Brzegu 11 maja 2015 roku starły się ze sobą w sporcie pożarniczym reprezentacje komend powiatowych Państwowej Straży Pożarnej z Opolszczyzny. Zawody odbyły się w trzech konkurencjach: wspinanie przy użyciu drabiny hakowej, pożarniczy tor przeszkód i ćwiczenia bojowe. Zawody otworzył opolski komendant wojewódzki PSP nadbrygadier Karol Stępień.

W 2014 roku zawody pożarnicze jednostek PSP z Opolszczyzny nie odbyły się. Zostały odwołane ze względu na zaangażowanie jednostek w długotrwałych działaniach ratowniczych związanych z intensywnymi opadami deszczu na terenie naszego województwa. W 2013 roku zawody odbyły się również w Brzegu i wówczas w klasyfikacji generalnej zwyciężyła komenda powiatowa w Oleśnie, drugie miejsce zajęła komenda w Prudniku a trzecie komenda w Strzelcach Opolskich. Najlepszy wynik w "hakówce" uzyskał mł. kpt. Tobiasz Klama z komendy w Oleśnie, w pożarniczym torze przeszkód asp. Mateusz Brzoza z komendy w Strzelcach Op. a ćwiczenia bojowe wygrała komenda w Oleśnie.

W tym roku na pierwszych miejscach w poszczególnych kategoriach nie było zmian. W klasyfikacji generalnej wygrała komenda w Oleśnie, ale tym razem drugie miejsce zajęła komenda w Strzelcach Opolskich przed komendą w Prudniku. Pożarniczy tor przeszkód wygrał Mateusz Brzoza z komendy w Strzelcach Opolskich, wspinanie przy użyciu drabiny hakowej Tobiasz Klama z komendy w Oleśnie i w dwuboju pożarniczym Tobiasz Klama. Wyniki z osiągniętymi czasami podane są poniżej.

Podczas zakończenia zawodów puchary i dyplomy wręczył zawodnikom opolski komendant wojewódzki PSP nadbrygadier Karol Stępień. Pogratulował zawodnikom bardzo dobrej formy i przygotowania, które może skutkować wysokimi notami na arenie krajowej.

Miłym akcentem podczas podsumowania zawodów było podziękowanie zawodników ze Strzelec Opolskich dla swojego komendanta st. bryg. Stefana Szłapy, który podjął w ubiegłym tygodniu decyzję o odejściu na emeryturę. Strażacy wręczyli mu własnoręcznie wykonaną tablicę ze złotą prądownicą, paletką i piłeczką do tenisa stołowego oraz piłkami do siatkówki i piłki nożnej. St. bryg. Szłapa wielokrotnie i z sukcesami reprezentował swoją komendę oraz województwo w tenisie stołowym. Poza tym wspierał wszystkich swoich podwładnych, którzy chcieli zaangażować się w uprawianiu sportu pożarniczego i dyscyplin uwidocznionych na pamiatkowej tablicy.  Druga nota w klasyfikacji generalnej podczas tychże zawodów była dla niego najlepszym prezentem.

WYNIKI ZAWODÓW

I. Pożarniczy tor przeszkód indywidualnie:

1 miejsce Mateusz BRZOZA z KP PSP w Strzelcach Op. z czasem 17,36 sek.
2 miejsce Juliusz WOJNAR z KP PSP w Prudniku z czasem 17,50 sek.
3 miejsce  Mateusz PATOLA z KM PSP w Opolu z czasem 17,59 sek.

II. Wspinanie przy użyciu drabiny hakowej indywidualnie:

1 miejsce Tobiasz KLAMA z KP PSP w Oleśnie z czasem 14,30 sek.
2 miejsce  Mateusz BRZOZA z KP PSP w Strzelcach Op. z czasem 15,54 sek.
3 miejsce  Rafał BERNAT z KP PSP w Strzelcach Op. z czasem 16,23 sek.

III. Dwubój pożarniczy:

1 miejsce Tobiasz KLAMA z KP PSP w Oleśnie z czasem 32,88 sek.
2 miejsce  Mateusz BRZOZA z KP PSP w Strzelcach Op. z czasem 32,90 sek.
3 miejsce  Mateusz PATOLA z KM PSP w Opolu z czasem 34,35 sek.

IV. Pożarnicze ćwiczenia bojowe:

1 miejsce zespół z KP PSP w Olesnie z czasem 31,78 sek.
2 miejsce zespół z KP PSP w Kędzierzynie-Koźlu z czasem 32,97 sek.
3 miejsce zespół z KM PSP w Opolu z czasem 33,28 sek.

W klasyfikacji generalnej zawodów wojewódzkich w sporcie pożarniczym kolejność trzech pierwszych miejsc przedstawia się następująco:

1 miejsce zespół z KP PSP w Oleśnie z czasem 248,62 sek.
2 miejsce zespół z KP PSP w Strzelcach Op. z czasem 266,78 sek.