21.10.2017r. Godz. 08:51Bieżące interwencje

Wojewódzkie zawody sportowo-pożarnicze 2016

dodano: 18 maja 2016 o 13:05 | ostatnia aktualizacja: 18 maja 2016 o 14:05 | kategoria: Sport

Na terenie obiektów sportowych komendy powiatowej PSP w Brzegu 17 maja 2016 roku starły się ze sobą w sporcie pożarniczym reprezentacje komend powiatowych Państwowej Straży Pożarnej z Opolszczyzny. Zawody odbyły się w trzech konkurencjach: wspinanie przy użyciu drabiny hakowej, pożarniczy tor przeszkód i ćwiczenia bojowe. Zawody otworzył opolski komendant wojewódzki PSP bryg. Marek Kucharski.

W tym roku na pierwszych dwóch miejscach w klasyfikacji generalnej nie było zmian. Tak jak w poprzednim roku wygrała komenda w Oleśnie i drugie miejsce zajęła komenda w Strzelcach Opolskich, natomiast trzecie miejsce wywalczyła tym razem komenda w Opolu. Pożarniczy tor przeszkód wygrał Krzysztof Zyga z komendy w Oleśnie z czasem 17,20" a wspinanie przy użyciu drabiny hakowej Tobiasz Klama również z komendy w Oleśnie z czasem 14,73". Najlepszy wynik w ćwiczeniu bojowym miała komenda w Strzelcach Opolskich z czasem 29,96". Wszystkie wyniki z osiągniętymi czasami podane są pod tym linkiem.

Po zakończeniu rywalizacji puchary i dyplomy wręczył zawodnikom opolski komendant wojewódzki PSP bryg. Marek Kucharski. Pogratulował zawodnikom bardzo dobrej formy i przygotowania, które może skutkować wysokimi notami na arenie krajowej.