24.02.2019r. Godz. 04:30Bieżące interwencje

Wojewódzkie zawody sportowo-pożarnicze

dodano: 23 czerwca 2012 o 10:06 | ostatnia aktualizacja: 2 stycznia 2013 o 23:01 | kategoria: Sport

23 czerwca br. od godziny 9:30 do 13:30 na stadionie miejskim w Strzelcach Opolskich miały miejsce wojewódzkie zawody sportowo-pożarnicze jednostek ochotniczych straży pożarnych i młodzieżowych drużyn pożarniczych. Wspaniała pogoda sprzyjała zawodnikom.

Wojewódzkie zawody sportowo-pożarnicze

Meldunek o gotowości do rozpoczęcia zawodów przyjął nadbryg. Karol Stępień opolski komendant wojewódzki PSP w Opolu a zawody otworzył dh Andrzej Borowski prezes zarządu wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Opolu. Zmagania strażaków obserwowali także między innymi Ryszard Galla poseł na Sejm RP, Stanisław Rakoczy wiceminister spraw wewnętrznych, dh. Teresa Tiszbierek wiceprezes zarządu głównego ZOSP RP, Józef Swaczyna starosta strzelecki, Stefan Szłapa komendant powiatowy PSP w Strzelcach Opolskich.

W zawodach uczestniczy 28 drużyn, w tym 7 drużyn męskich, 7 kobiecych, 7 chłopięcych i 7 dziewczęcych, razem 280. zawodników. Zawodnicy męskich i kobiecych drużyn pożarniczych zmierzyli się w dwóch konkurencjach: sztafeta pożarnicza 7x50 m z przeszkodami i ćwiczenie bojowe. Natomiast zawodnicy z młodzieżowych drużyn pożarniczych rywalizowali ze sobą w biegu sztafetowym i rozwinięciu bojowym wg regulaminu CTIF.

Zawody przeprowadzane są zgodnie z Regulaminem zawodów sportowo-pożarniczych ochotniczych straży pożarnych OSP-1/2011 i Regulaminem młodzieżowych zawodów sportowo-pożarniczych MDP-1/2010. Treść regulaminów opublikowana jest na stronie www ZG ZOSP RP.

Wyniki zawodów podane są w załączonym arkuszu: zawody_osp_strzelce_op_2012_06_23.pdf

Opracowanie:
bryg. Adam Janiuk
rzecznik prasowy OKW PSP
rzecznik@psp.opole.pl