26.04.2019r. Godz. 02:05Bieżące interwencje

Wsparcie finansowe rehabilitacji strażaka

dodano: 8 December 2015 o 13:12 | ostatnia aktualizacja: 14 December 2015 o 11:12 | kategoria: Inne

18 listopada 2015 r. wiatr w okolicach Wrocławia wiał dość mocno od dwóch dni, więc zgłoszeń z tym związanych było dużo. Jedno dotyczyło uszkodzonej konstrukcji dachu na budynku kościoła we Wrocławiu – płat blachy groził oderwaniem a było to bezpośrednio w sąsiedztwie przejścia do ambulatorium – dość intensywnie użytkowanego przez przechodniów. Ze względu na charakter interwencji poproszono strażaków z grupy ratownictwa wysokościowego z JRG nr 9 o wsparcie. Jeden ze strażaków, Mateusz Maluszkiewicz, podpięty do drabiny mechanicznej miał usunąć luźną połać blachy. Podczas przesuwania drabiny w kierunku dachu zdarzył się wypadek. Mateusz spadł z wysokości 8 metrów. Spadł na utwardzoną drogę wewnętrzną, trafiając na podporę drabiny.

Wsparcie finansowe rehabilitacji strażaka

Mateusz Maluszkiewicz jest ratownikiem wysokościowym w jednostce ratowniczo-gaśniczej nr 9 Komendy Miejskiej PSP we Wrocławiu. W wyniku upadku z wysokości doznał bardzo poważnych obrażeń czterech kończyn, kręgosłupa oraz klatki piersiowej. Obecnie przebywa na oddziale intensywnej terapii. Jest już po wielogodzinnej operacji, ale czekają go kolejne. Naszego Kolegę czeka ciężka i długa walka o powrót do zdrowia, ale mamy nadzieję, że wyjdzie z niej zwycięsko. Długie i skomplikowane leczenie oraz wielomiesięczna rehabilitacja będą kosztowne, dlatego każde wsparcie finansowe w tym trudnym okresie będzie nieocenione. Bardzo potrzebna jest również pomoc jego najbliższej rodzinie – żonie i dwuletniej córeczce.

Strażacy potrafią być solidarni jak nikt inny, dlatego liczymy, że i tym razem wykażą się wielką wrażliwością i zaangażują w pomoc panu Mateuszowi. Liczymy też na wspacie ze strony naszych sympatyków.

Szczegółowa informacja dla osób, które zechciałyby wesprzeć finansowo pomoc na rzecz powrotu naszego Kolegi do zdrowia i pełnej sprawności.

 

Opublikował:
bryg. Adam Janiuk ofcer prasowy OKW PSP

Zdjęcie archiwalne
st.kpt. Marek Kocielski