24.10.2017r. Godz. 00:32Bieżące interwencje

Wspólne ćwiczenia strażaków z powiatu strzeleckiego i oleskiego

dodano: 14 kwietnia 2014 o 12:04 | ostatnia aktualizacja: 14 kwietnia 2014 o 12:04 | kategoria: Ćwiczenia | powiat: strzelecki

W dniu 12 kwietnia 2014 r. na terenie Komendy Powiatowej PSP w Oleśnie przeprowadzono ćwiczenia w ramach dysponowania Siódmej Kompanii Gaśniczej „Strzelce“ Wojewódzkiego Odwodu Operacyjnego Opole.

Wspólne ćwiczenia strażaków z powiatu strzeleckiego i oleskiego

Tematyka ćwiczeń została zrealizowana w formie teoretycznej i praktycznej. W części teoretycznej zrealizowano zagadnienia dotyczące sporządzania karty udzielania kpp oraz przedstawiono: wybrane procedury udzielania kpp, metody ewakuacji osób ze studni, metody ewakuacji osób z wysokości. Część praktyczna to założenia ćwiczebne realizowane na pięciu stanowiskach, które obejmowały następujące warianty:

• stanowisko I - organizacja działań w zdarzeniu masowym, wypadek komunikacyjny z udziałem dwóch samochodów osobowych, w tym 8 osób poszkodowanych,

• stanowisko II - działania ratownicze podczas pożaru pomieszczeń piwnicznych,

• stanowisko III - doskonalenie metod ewakuacji poszkodowanych z wysokości przy użyciu deski ortopedycznej i drabin nasadkowych,

• stanowisko IV - organizacja działań ratowniczych w zdarzeniu w wyniku którego podczas wycinki drzew w lesie na jednego z pracowników spada drzewo przygniatając mu nogi,

• stanowisko V - ewakuacja osoby poszkodowanej ze studni.

Ćwiczenia zorganizowali strażacy Komendy Powiatowej PSP w Olesnie przy współudziale funkcjonariuszy KW PSP w Opolu.

Tekst : st. kpt. Piotr Zdziechowski

Foto: Marcin Hończa OSP Izbicko