18.04.2019r. Godz. 18:28Bieżące interwencje

Wybuch gazu w Gierałcicach

dodano: 11 February 2019 o 11:02 | ostatnia aktualizacja: 11 February 2019 o 13:02 | kategoria: Działania długotrwałe i ważniejsze zdarzenia | powiat: kluczborski

10 lutego br. o godzinie 23:25 SKKP PSP w Kluczborku otrzymało informację o wybuchu w miejscowości Gierałcice gm. Wołczyn pow. kluczborski.

Wybuch gazu w Gierałcicach

Po dojeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono, iż pali się mieszkanie na parterze budynku dwukondygnacyjnego. W toku rozpoznania ustalono, że wcześniej doszło tam do wybuchu gazu. W mieszkaniu przebywały dwie osoby, które samodzielnie opuściły budynek. Jednej z nich udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy i przekazano zespołowi ratownictwa medycznego. Pozostali lokatorzy budynku – łącznie osiemnaście osób – opuścili swoje lokale przed przybyciem jednostek ochrony przeciwpożarowej.

Do wnętrza mieszkania objętego pożarem wprowadzono dwa prądy wody i ugaszono palące się wyposażenie. Mieszkanie zostało przeszukane w celu wyeliminowania obecności innych osób. Dokonano sprawdzenia pomieszczeń detektorem wielogazowym.

Do działań zadysponowano dziewięć samochodów gaśniczych oraz drabinę mechaniczną.

Autor: mł. bryg. Dariusz Gieroń, fot. Łukasz Turek.