22.10.2017r. Godz. 10:17Bieżące interwencje

Wypadek busa na 254 km autostrady A4

dodano: 5 czerwca 2014 o 16:06 | ostatnia aktualizacja: 6 czerwca 2014 o 09:06 | kategoria: Działania długotrwałe i ważniejsze zdarzenia

O 9:49 dyspozytor powiatowego stanowiska kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Krapkowicach przyjął zgłoszenie o wypadku na autostradzie na 254 km. Nie było informacji o osobach poszkodowanych. Łącznie na miejsce zdarzenia zadysponował 5 zastępów ratowniczych PSP i OSP.

Wypadek busa na 254 km autostrady A4

Strażacy, którzy pierwsi przybyli na miejsce zdarzenia zastali na 254,4 km autostrady leżący na boku samochód bus na ukraińskich numerach rejestracyjnych, który uderzył dachem w samochód obsługi autostrady. Samochód obsługi autostrady stał po lewej stronie pasa autostrady. Dwie osoby lżej ranne chodziły obok pojazdów, kilka osób wyrzuciło z busa wraz z siedzeniami. Strażacy wstrzymali ruch w kierunku na Katowice, udzielili pomocy kwalifikowanej osobom poza pojazdem i po ustabilizowaniu busa oraz odcięciu i odgięciu elementów konstrukcyjnych pojazdu ewakuowali poszkodowanych. Natychmiast po strażakach na miejsce zdarzenia przybyły zespoły Państwowego Ratownictwa Medycznego. Wspólnie z ratownikami medycznymi udzielaliśmy pomocy poszkodowanym. Oprócz PRM na miejsce zdarzenia przyleciały dwa śmigłowce LPR.

W wyniku zdarzenia śmierć poniosło 7 osób dorosłych, 3 osoby w stanie ciężkim i 3 w stanie lekkim zostały zabrane przez PRM i LPR do szpitali.

Na miejsce zdarzenia przybył konsul Ukrainy, który podziękował strażakom za pomoc ofiarom wypadku. Obecnie trwają czynności prokuratorskie.

Ruch w obu kierunkach odbywa się nitką północną.

Zdjęcia i artykuł:
bryg. Adam Janiuk