22.10.2017r. Godz. 17:32Bieżące interwencje

Wypadek busa pod Jemielnicą

dodano: 19 maja 2016 o 12:05 | ostatnia aktualizacja: 20 maja 2016 o 12:05 | kategoria: Działania długotrwałe i ważniejsze zdarzenia | powiat: strzelecki

Na drodze wojewódzkiej 426 koło Jemielnicy doszło przed południem do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu bus przewożącego 15 osób. W wyniku zdarzenia 11 osób podróżujących busem zostało poszkodowanych, w tym 2. ciężko. Jeden strażak został potrącony przez samochód, który ominął pachołki.

Wypadek busa pod Jemielnicą

Informacja o zdarzeniu została przyjęta przez stanowisko kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Strzelcach Opolskich o godzinie 11:18. Zgłaszający podawał informację o czternastu osobach poszkodowanych. Na miejsce zdarzenia dyżurny zadysponowanał 5 zastępów ratowniczych straży pożarnej.

Na miejscu okazało się, że samochód bus marki mercedes, za miejscowością Jemielnica od strony Zawadzkiego, wypadł z drogi ocierając się o drzewo. W samochodzie podróżowało 15 osób, z tego 2. miały poważne obrażenia i 3 lekkie. Na miejsce zdarzenia, oprócz straży pożarnej i policji, dotarły 3 zespoły ratownictwa medycznego i śmigłowiec LPR. Z Komendy Powiatowej PSP w Strzelcach Opolskich przyjechał oficer operacyjny a z komendy wojewódzkiej grupa operacyjna. Na czas działań ratowniczych ruch na DW426 został wstrzymany. Wg informacji od pasażerów wszyscy podróżujący busem byli mieszkańcami województwa mazowieckiego.

W bilansie ostatecznym 2. osoby doznały poważnych obrażeń a kolejne 9 zaczęło zgłaszać dolegliwości. Wszyscy zostali przewiezieni do szpitali. Podczas zdarzenia ranny został strażak z JRG w Strzelcach Opolskich. Przejeżdżający samochód ominął pachołki zabezpieczające miejsce działań ratowniczych i uderzył go w łokieć lusterkiem a kierowca nie zatrzymał się. Policja poszukuje sprawcy. Numery rejestracyjne pojazdu są znane.

Opracowanie:
bryg. Adam Janiuk