20.03.2019r. Godz. 09:54Bieżące interwencje

Wypadek drogowy z udziałem siedmiu samochodów

dodano: 16 kwietnia 2014 o 12:04 | ostatnia aktualizacja: 17 kwietnia 2014 o 14:04 | kategoria: Działania długotrwałe i ważniejsze zdarzenia | powiat: strzelecki

We wtorek 15 kwietnia 2014 r. o godz.16:07 dyżurny Komendy Powiatowej PSP w Strzelcach Opolskich przyjął zgłoszenie o dotyczące wypadku drogowego z udziałem siedmiu samochodów osobowych na autostradzie A4 (263,5 km w kierunku Wrocławia). Do zdarzenia zadysponował dwa zastępy strażaków JRG Strzelce Op. oraz zastępy OSP Zalesie Ślaskie, Olszowa i Lesnica.

Wypadek drogowy z udziałem siedmiu samochodów

Po przybyciu na miejsce zdarzenia kierujący działaniem ratowniczym ustalił, że wszyscy uczestnicy wypadku opuścili pojazdy o własnych siłach, ruch na pasach autostrady w kierunku Wrocławia jest zablokowany. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach, przemieszczeniu pojazdów na pas awaryjny. Przybyły na miejsce zdarzenia zespół Państwowego Ratownictwa Medycznego przebadał wszystkie osoby uczestniczące w zdarzeniu, w wyniku czego jedna osoba została zabrana do Szpitala w Strzelach Opolskich. Zastępy JRG w trakcie powrotu do strażnicy natrafiły na kolejne zdarzenie z udziałem jednego samochodu osobowego, który na A4 (262,4 km w kierunku Wrocławia)uderzył w barierę energochłonną i znak drogowy znajdując się na pasie awaryjnym, a kierujący opuścił pojazd o własnych siłach. Ratownicy natychmiast przystąpili do działań ratowniczych, które polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu akumulatora.

Tekst: st. kpt. Piotr Zdziechowski

Foto: "Krzysiek"