22.10.2017r. Godz. 10:11Bieżące interwencje

Wypadek na DW 426 w powiecie strzeleckim

dodano: 14 kwietnia 2014 o 21:04 | ostatnia aktualizacja: 17 kwietnia 2014 o 14:04 | kategoria: Działania długotrwałe i ważniejsze zdarzenia | powiat: strzelecki

W dniu 14 kwietnia 2014 r. o godz.2:42 dyżurny Komendy Powiatowej PSP w Strzelcach Opolskich odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze wojewódzkiej 426 pomiędzy miejscowościami Zalesie Ślaskie i Sławięcice. Do zdarzenia zadysponował dwa zastępy strażaków z  JRG Strzelce Op. oraz dwa zastępy OSP Zalesie Ślaskie.

Wypadek na DW 426 w powiecie strzeleckim

Po przybyciu na miejsce zdarzenia kierujący działaniem ratowniczym ustalił, że samochód osobowy wypadł z jezdni drogi i uderzył w betonowy przepust. Dwie osoby z pięciu podróżujących znajdują się poza pojazdem, a pozostałe zostały zakleszczone w pojeździe. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu zdarzenia, odłączeniu akumulatora, wykonaniu dostępu do osób przy pomocy sprzętu hydraulicznego, ewakuacji poszkodowanych, udzielaniu kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz przekazaniu poszkodowanych przybyłym na miejsce zespołom pogotowia ratunkowego. W wyniku zdarzenia jedna osoba osoba poniosła śmierć na miejscu. Jak poinformowała KPP w Strzelcach Opolskich druga osoba zmarła po przewiezieniu do szpitala. Działania strażaków wspierało 5 zespołów Państwowego Ratownictwa Medycznego oraz Policja ze Strzelec Opolskich. Przyczyny wypadku ustala policja pod nadzorem prokuratury.

Tekst: st. kpt. Piotr Zdziechowski

Foto: Błażej Duk OSP Zalesie Śląskie