23.10.2017r. Godz. 09:52Bieżące interwencje

Wypadek na krajowej 94

dodano: 6 sierpnia 2013 o 13:08 | ostatnia aktualizacja: 6 sierpnia 2013 o 13:08 | kategoria: Inne | powiat: strzelecki

W dniu 4 sierpnia 2013 r. o godz. 4:00 dyżurna Stanowiska Kierowania Komendnata Powiatowego PSP w Strzelcach Opolskich otrzymała zgłoszenie o uderzeniu samochodu osobowego w drzewo na drodze krajowej nr 94 przed miejscowością Sucha. Dyżurna do zdarzenia zadysponowała zastęp z JRG KP PSP w Strzelcach Opolskich oraz zastępy OSP Szymiszów, Izbicko i Sucha.

Wypadek na krajowej 94

Po przybyciu na miejsce zdarzenia kierujący działaniem ratowniczym ustalił, że samochód osobowy marki mazda uderzył w drzewo i się zapalił. Kierowca pojazdu, który w wyniku zderzenia został poszkodowany znajduje się poza pojazdem i jest zaopatrywany przez zespół Państwowego Ratownictwa Medycznego. Poszkodowanego kierowcę z wypadku ewakuował na zewnątrz pojazdu przejeżdżający w tym samym czasie kierowca busa, który przystąpił również do gaszenia pożaru przy pomocy gaśnicy. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, świetleniu terenu działań, ugaszeniu pożaru oraz usunięciu konarów drzew.Strazaków w działaniach wspierali policjanci ze Strzelec Opolskich.

Tekst st. kpt. P. Zdziechowski oficer prasowy KP PSP w Strzelcach Op. Foto: st. str. A. Nieświec