24.10.2017r. Godz. 00:17Bieżące interwencje

Wypadek śmiertelny w powiecie strzeleckim

dodano: 30 kwietnia 2014 o 09:04 | ostatnia aktualizacja: 30 kwietnia 2014 o 09:04 | kategoria: Działania długotrwałe i ważniejsze zdarzenia | powiat: strzelecki

W poniedziałek 28 kwietnia 2014 r. o godz.16:45 dyżurny Komendy Powiatowej PSP w Strzelcach Op. przyjął zgłoszenie dotyczące wypadku samochodu osobowego na drodze wojewódzkiej 426 w miejscowości Olszowa. Do zdarzenia dyzurny zadysponował zastęp strażaków  JRG Strtrzelce Op. oraz zastępy OSP Zalesie Ślaskie i Olszowa.

Wypadek śmiertelny w powiecie strzeleckim

Po przybyciu na miejsce zdarzenia kierujący działaniem ratowniczym ustalił, że samochód osobowy zjechał na przeciwny pas ruchu, uderzył w betonowy przepust i znajduje się  w rowie na dachu, kierująca nieprzytomna znajduje się w samochodzie. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora, wykonaniu dostępu do osoby poszkodowanej przy pomocy narzędzi hydraulicznych, ewakuacji poszkodowanej oraz przekazaniu zespołowi Państwowego Ratownictwa Medycznego. Pomimo podjętej reanimacji kobieta zmarła. Przyczynę wypadku ustala policja pod nadzorem prokuratora.

Tekst: st. kpt. Piotr Zdziechowski

Foto: Błażej Duk