22.10.2017r. Godz. 10:17Bieżące interwencje

XIX konkurs plastyczny - eliminacje wojewódzkie

dodano: 24 maja 2017 o 07:05 | ostatnia aktualizacja: 24 maja 2017 o 08:05 | kategoria: Inne

W dniu 16 maja 2017 r. odbyły się eliminacje wojewódzkie XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży pod hasłem "Profesjonalni Sprawni Pomocni".

XIX konkurs plastyczny - eliminacje wojewódzkie

Organizatorem konkursu jest Komendant Główny PSP we współpracy z Wydziałami Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędów Wojewódzkich.

W tym roku konkus został nazwany "Profesjonalni Sprawni Pomocni"  Uczestnicy konkursu powinni pokazać w swoich pracach różnorodność i wszechstronność  zawodu  jaką wykonuje na co dzień strażak. Konkurs promuje i poszerza wiedzę na temat działalności straży pożarnej.

Uczestnicy konkursu zostali podzieleni na cztery grupy:

I grupa młodsza szkoły podstawowej - klasy I - III

II grupa średnia szkoły podstawowej - klasy IV - VI

III grupa starsza gimnazjum - klasy I - III

IV grupa - wychowankowie świetlic terapeutycznych i ośrodków terapii zajęciowej

Lista laureatów eliminacji wojewódzkich XIX edycji konkursu plastycznego

W grupie dzieci młodszych

I miejsce – Maja Różańska

II miejsce – Wojciech Michalik

III miejsce  Kacper Domagała

Wyróżnienia:

Julia Morcinek (IV miejsce)

Michał Kożuszek (V miejsce)

W grupie dzieci średnich

I miejsce – Antonina Góral

II miejsce – Amelia Brodny

III miejsce – Patrycja Sowa

Jakub Kuflik (IV miejsce)

Weronika Wąsik (V miejsce)

W grupie dzieci starszych

I miejsce – Nikola Zięba

II miejsce grupa – Agata Dołbik

III miejsce – Weronika Ogaza

Katarzyna Muzyka (IV miejsce)

Małgorzata Sinkowska (V miejsce)

W grupie uczniów niepełnosprawnych

I miejsce – Patryk Jastrzębski

II miejsce - Marcin Biernat

III miejsce – Emilia Cebula

Sebastian Pisaniec (IV miejsce)

Dawid Krzemiński (V miejsce)

Poniżej galeria przedstawia prace plastyczne, które zostały docenione w eliminacjach wojewódzkich, kolejność prac oznacza poszczególne miejsca w każdej kategorii wiekowej - pierwsze trzy miejsca oraz dwa wyróżnienia.

Laureatom konkursu i ich opiekunom gratulujemy i zapraszamy za rok do udziału w naszym konkursie.

Informujemy, że wręczenie nagród laureatom eliminacji wojewódzkich XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży pod hasłem "Profesjonalni Sprawni Pomocni" odbedzie się w dniu 5 czerwca 2017 r. o godzinie 10.00 w Sali im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

mł.bryg. Sylwia Karakuła

starszy specjalista w wydziałe kontrolno-rozpoznawczym KW PSP w Opolu