14.12.2017r. Godz. 03:12Bieżące interwencje

XVII edycja Konkursu Plastycznego - eliminacje wojewódzkie - wręczenie nagród

dodano: 8 maja 2015 o 13:05 | ostatnia aktualizacja: 2 czerwca 2015 o 12:06 | kategoria: Inne

8 maja 2015 r. odbyły się eliminacje wojewódzkie XVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pod hasłem "Bezpieczeństwo i rozwaga - tego od Ciebie każdy wymaga!".

XVII edycja Konkursu Plastycznego - eliminacje wojewódzkie - wręczenie nagród

Organizatorem konkursu jest Komendant Główny PSP we współpracy z Wydziałami Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędów Wojewódzkich.

W tym roku konkus został nazwany "Bezpieczeństwo i rozwaga - tego od Ciebie każdy wymaga!"  Uczestnicy konkursu powinni pokazać w swoich pracach różnorodność i wszechstronność  zawodu  jaką wykonuje na co dzień strażak. Konkurs promuje i poszerza wiedzę na temat działalności straży pożarnej.

Uczestnicy konkursu zostali podzieleni na cztery kategorie wiekowe:

I grupa młodsza szkoły podstawowej - 5-8 lat,

II grupa średnia szkoły podstawowej - 9-12 lat

III grupa starsza gimnazjum - 13-16 lat

IV grupa - wychowankowie świetlic terapeutycznych i ośrodków terapii zajęciowej

Lista laureatów eliminacji wojewódzkich XVII edycji konkursu plastycznego

W grupie dzieci młodszych

W grupie uczniów niepełnosprawnych

I miejsce – Agnieszka BAZYLEWICZ, ZS Specjalnych w Namysłowie;

II miejsce - Daniela LEWKOWICZ, ZS Specjalnych w Namysłowie;

III miejsce – Anna Więckowska, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kluczborku;

Piotr SADZIK (IV miejsce) – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Prudniku;

Mathias MUSIOL (V miejsce) – Zespół Szkół Specjalnych w Kędzierzynie - Koźlu.

Poniżej galeria przedstawia prace plastyczne, które zostały docenione w eliminacjach wojewódzkich, kolejność prac oznacza poszczególne miejsca w każdej kategorii wiekowej - pierwsze trzy miejsca oraz dwa wyróżnienia.

Laureatom konkursu i ich opiekunom gratulujemy i zapraszamy za rok do udziału w naszym konkursie.

Informujemy, że wręczenie nagród laureatom eliminacji wojewódzkich XVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży pod hasłem "Bezpieczeństwo i rozwaga - tego od Ciebie każdy wymaga!" odbedzie się w dniu 1 czerwca 2015 r. o godzinie 10.00 w Sali Herbowej Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

W dniu 01.06.2015 r. dokładnie w Dniu Dziecka w Sali Herbowej  Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego zostały wręczone nagrody dla laureatów konkursu plastycznego. Wyróżnieni uczniowie przybyli w towarzystwie swoich opiekunów plastycznych bądź w towarzystwie rodziców. Usmiechnięte dzieci zostały obdarowane ksiązkami, plecakami, grami logicznymi, pendrivami lub mp3, a ich opiekunowie otrzymali listy gratulacyjne z podziękowaniami za trud włożony w pracę z dziećmi. Wspólnie spędzony czas przy słodkościach i napojach upływał miło. Nastepnie goście zostali zaproszeni na zwiedzanie Wieży Piastowskiej oraz podziemi Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego - co stanowiło nie lada atrakcję i podsumowanie tak miło rozpoczetego dnia - święta wszystkich dzieci.

Poniżej zamieściłam zdjęcia z wczorajszej uroczystoci w której uczestniczył Z-ca Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP - st.bryg. mgr. inż. Jerzy Paluch.

mł.bryg.mgr inż. Sylwia Karakuła

starszy specjalista w wydziałe kontrolno-rozpoznawczym KW PSP w Opolu