15.12.2017r. Godz. 01:25Bieżące interwencje

XVIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego

dodano: 18 maja 2016 o 10:05 | ostatnia aktualizacja: 18 maja 2016 o 15:05 | kategoria: Inne

W dniu 17 maja 2016 r. odbyły się eliminacje wojewódzkie XVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży pod hasłem "W trosce o nasze bezpieczeństwo".

XVIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego

Organizatorem konkursu jest Komendant Główny PSP we współpracy z Wydziałami Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędów Wojewódzkich.

W tym roku konkus został nazwany "W trosce o nasze bezpieczeństwo"  Uczestnicy konkursu powinni pokazać w swoich pracach różnorodność i wszechstronność  zawodu  jaką wykonuje na co dzień strażak. Konkurs promuje i poszerza wiedzę na temat działalności straży pożarnej.

Uczestnicy konkursu zostali podzieleni na cztery grupy:

I grupa młodsza szkoły podstawowej - klasy I - III

II grupa średnia szkoły podstawowej - klasy IV - VI

III grupa starsza gimnazjum - klasy I - III

IV grupa - wychowankowie świetlic terapeutycznych i ośrodków terapii zajęciowej

Lista laureatów eliminacji wojewódzkich XVIII edycji konkursu plastycznego

W grupie dzieci młodszych

I miejsce –Marta PAPROTNY

II miejsce – Agnieszka KLIMEK

III miejsce  Jakub WCISŁO

Wyróżnienia:

Oliwia FELUSIAK (IV miejsce)

Maciej MARYNIAK (V miejsce)

W grupie dzieci średnich

I miejsce – Martyna STASZCZYSZYN

II miejsce – Bernadetta LEPICH

III miejsce – Emilia LEśNIAK

Kinga CHOLEWA (IV miejsce)

Julia CHRZAN (V miejsce)

W grupie dzieci starszych

I miejsce – Natalia MARCINIAK

II miejsce grupa – Damian NIESŁONY

III miejsce – Oktawia LECHOWICZ

Dawid ZAWIERUCHA (IV miejsce)

Kamil IGNACY (V miejsce)

W grupie uczniów niepełnosprawnych

I miejsce – Filip KECHT

II miejsce - Karolina KLAMPKO

III miejsce – Fabian SZYMANIEC

Marcin PTASZYŃSKI (IV miejsce)

Daria PEKRÓL (V miejsce)

Poniżej galeria przedstawia prace plastyczne, które zostały docenione w eliminacjach wojewódzkich, kolejność prac oznacza poszczególne miejsca w każdej kategorii wiekowej - pierwsze trzy miejsca oraz dwa wyróżnienia.

Laureatom konkursu i ich opiekunom gratulujemy i zapraszamy za rok do udziału w naszym konkursie.

Informujemy, że wręczenie nagród laureatom eliminacji wojewódzkich XVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży pod hasłem "W trosce o nasze bezpieczeństwo" odbedzie się w dniu 6 czerwca 2016 r. o godzinie 10.00 w Sali Herbowej Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

mł.bryg.mgr inż. Sylwia Karakuła

starszy specjalista w wydziałe kontrolno-rozpoznawczym KW PSP w Opolu