24.02.2019r. Godz. 04:14Bieżące interwencje

XVIII Pielgrzymka Strażaków OSP i PSP na Górę Świętej Anny

dodano: 13 maja 2014 o 11:05 | ostatnia aktualizacja: 13 maja 2014 o 11:05 | kategoria: Uroczystości | powiat: strzelecki

 

         W dniu 11 maja 2014 r. odbyła się Pielgrzymka Strażaków Województwa Opolskiego do Sanktuarium Świętej Anny Samotrzeciej na Górę Świętej Anny. Uroczystości rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą w Grocie Lurdzkiej. W pielgrzymce brało udział ponad 1500 strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej oraz strażacy z Państwowej Straży Pożarnej. Z pielgrzymką przybyli również strażacy z Czech i Niemiec. W uroczystościach brały udział także Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze i strażacy ze Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP.

XVIII Pielgrzymka Strażaków OSP i PSP na Górę Świętej Anny

 

 

Uroczystej Mszy Świętej przewodniczył Kapelan Strażaków ks. mł. bryg. Józef Urban, a Słowo Boże wygłosił o. Ambroży Pampuch. W uroczystościach brali udział przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, przedstawiciele OSP i PSP. Po Uroczystej Mszy Świętej przedstawiciele władz, poczty sztandarowe oraz pielgrzymujący strażacy udali się pod Pomnik Papieża Jana Pawła II, gdzie została złożona symboliczna wiązanka oraz zapalone znicze.

Tekst: st. kpt. Piotr Zdziechowski
Foto: Błażej Duk, Adam Biega