19.02.2019r. Godz. 20:35Bieżące interwencje

XX międzynarodowe spotkanie MDP CTIF w Opolu - 2. dzień

dodano: 22 lipca 2015 o 12:07 | ostatnia aktualizacja: 24 lipca 2015 o 21:07 | kategoria: Sport

We wtorek 21 lipca br. w programie XX międzynarodowego spotkania młodzieży strażackiej w Opolu była "wystawa narodów" i festyn strażacki, które były atrakcją nie tylko dla uczestników spotkania ...

XX międzynarodowe spotkanie MDP CTIF w Opolu - 2. dzień

Wtorek był pełen atrakcji również dla mieszkańców Opolszczyzny. Na opolskim rynku strażacy przygotowali festyn strażacki dla wszystkich. Każdy, mały i duży, mógł poczuć się jak prawdziwy strażak.

Głównymi atrakcjami były tor przeszkód, ścianki wspinaczkowe, plac zabaw, drabinka speleo. Były na festynie również psy ratownicze. Ale nie tylko. Można było wejść w odpowiednim sprzęcie do komory dymowej a nawet nauczyć się udzielania pierwszej pomocy. W tym samym czasie można było zajrzeć na "wystawę narodów", czy zobaczyć pokazy drwali. Dzień zakończył się dyskoteką dla młodzieży strażackiej uczestniczącej w spotkaniu.

Filmowa relacja z tego dnia.

W dniach 19-26 lipca 2015 r. w Opolu trwa jubileuszowe XX międzynarodowe spotkanie oraz zawody młodzieżowych drużyn pożarniczych wg regulaminu tradycyjnego CTIF. Uczestniczy w nich 45 drużyn z 22. krajów. Informacje dotyczące spotkania, szczegółów programu oraz aktualności związane z tym wydarzeniem podawane są pod linkiem po prawej stronie naszego portalu oznaczonym logo mistrzostw  a także na oficjalnej stronie http://www.ctif2015.eu/ i na jednym z portali społecznościowych pod adresem https://www.facebook.com/ctif2015.

 

Opracowanie:
bryg. Adam Janiuk
oficer prasowy OKW PSP

Zdjęcia:
Anna Gregorczyk
KW PSP Opole