20.02.2019r. Godz. 11:16Bieżące interwencje

XXI Międzynarodowy Turniej w Chorzowie

dodano: 15 grudnia 2015 o 10:12 | ostatnia aktualizacja: 15 grudnia 2015 o 17:12 | kategoria: Sport | powiat: oleski

11 grudnia 2015 roku w Hali Sportowej Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Chorzowie, przeprowadzony został XXI MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ WE WSPINANIU PRZY UŻYCIU DRABINY HAKOWEJ O PUCHAR PREZYDENTA MIASTA CHORZOWA.

XXI Międzynarodowy Turniej w Chorzowie

Zawody otworzył Wiceprezydent Miasta Chorzowa Pan Marcin Michalik. Zaproszonych gości oraz zawodników przywitał Śląski Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Marek Rączka. W zawodach wzięło udział 83 zawodników z komend powiatowych i miejskich PSP  z całej Polski oraz szkół pożarniczych. W Turnieju wzięli udział  także zawodnicy z Republiki Czeskiej i Ukrainy. Województwo opolskie reprezentowało 7 zawodników.

kpt. Tobiasz KLAMA KP PSP Olesno

mł.asp. Bartosz WŁOCH KP PSP Olesno

sekc. Adrian LESCH KP PSP Olesno

sekc. Krzysztof ZYGA KP PSP Olesno

asp. Rafał BIERNAT KP PSP Strzelce Op.

asp. Mateusz BRZOZA KP PSP Strzelce Op.

mł. asp. Mateusz PRUBANT KP PSP Strzelce Op.

Tytułu mistrza zdobył Tobiasz Klama z oleskiej komendy z czasem 14,22 sek., drugie miejsce zajął Mirosław Cyrson z woj. pomorskiego z czasem 14,42 sek., a trzecie zawodnik z województwa śląskiego Damian Flak z czasem 14,93 sek. Najlepszym zawodnikom puchary wręczył Prezydent Miasta Chorzowa, a cenne nagrody rzeczowe i dyplomy Śląski Komendant Wojewódzki PSP.

Poza konkurencją zawodów, wystartowało siedem zawodniczek z Kadry Polski dziewczyn juniorek, startująca w konkurencji drabin hakowych do drugiego piętra wspinalni. Najmłodsza zawodniczka Matylda miała 9 lat. Reprezentacja Polski Juniorek w sporcie pożarniczym złożona jest z zawodniczek Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z Papowa Toruńskiego (woj. kujawsko-pomorskie). Zawodniczki reprezentowały Polskę podczas dwóch Mistrzostw Świata w Sporcie Pożarniczym. Łącznie nasze reprezentantki zdobyły dwanaście medali: 5 złotych, 6 srebrnych i 1 brązowy; pięciokrotnie poprawiały rekordy świata.

Turniej we Wspinaniu przy Użyciu Drabiny Hakowej zaliczany jest także do klasyfikacji krajowej o Puchar Komendanta Głównego PSP, kończąc sezon sportów pożarniczych. Po zawodach podsumowano wyniki osiągnięte przez zawodników w sporcie pożarniczym w roku 2015 r. Puchar Komendanta Głównego w roku  2015 zdobył reprezentant KP PSP w Oleśnie - kpt. Tobiasz KLAMA. Wyróżniającym się zawodnikom wręczono puchary, dyplomy i nagrody. W  klasyfikacji generalnej znajduje się 40 najlepszych zawodników w tej konkurencji. wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy sukcesów w roku 2016 .

tekst / foto : KW PSP Katowice