21.11.2017r. Godz. 00:11Bieżące interwencje

Zakończenie warsztatów z zakresu wentylacji taktycznej

dodano: 16 października 2017 o 09:10 | ostatnia aktualizacja: 16 października 2017 o 10:10 | kategoria: Szkolenia

W dniach 11 - 13 października 2017 r. w Ośrodku Szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP w Opolu zrealizowane zostały warsztaty przygotowujące kadrę dydaktyczną w zakresie doskonalenia zasad stosowania wentylacji taktycznej podczas gaszenia pożarów wewnętrznych.

Zakończenie warsztatów z zakresu wentylacji taktycznej

W ramach warsztatów mówiono i przećwiczono m.in.: metodę SLICE-RS w taktyce gaszenia pożarów wewnętrznych, metodykę przeszukiwania zadymionych pomieszczeń, metodykę i techniki ewakuacji osób poszkodowanych i strażaka w warunkach zadymienia, wentylację pożarową.

W trenażerze pożarowym przećwiczono prowadzenie natarcia nadciśnieniowego na pożar z przeszukaniem, wentylacją oraz ewakuacją.

W warsztatach uczestniczyło 40 przedstawicieli wszystkich ośrodków szkolenia oraz szkół PSP.

Opublikowała:

Katarzyna Moch