22.02.2019r. Godz. 08:45Bieżące interwencje

Zderzenie 4 samochodów ciężarowych - Wójcice

dodano: 4 września 2013 o 11:09 | ostatnia aktualizacja: 4 września 2013 o 11:09 | kategoria: Działania długotrwałe i ważniejsze zdarzenia | powiat: nyski

Dnia 3 września br. ok. godz. 7:40 dyżurny stanowiska kierowania KP PSP w Nysie przyjął zgłoszenie o wypadku z udziałem 4 samochodów ciężarowych na drodze krajowej nr 46 w miejscowości Wójcice.

Zderzenie 4 samochodów ciężarowych - Wójcice

 Do zdarzenia zadysponowane zostały 3 zastępy z JRG Nr 1 w Nysie oraz 2 zastępy OSP: Otmuchów i Wójcice. W wyniku wypadku droga została całkowicie zablokowana. Po przybyciu na miejsce pierwszego zastępu 2 samochody ciężarowe znajdowały się na jezdni, 2 kolejne w przydrożnym rowie. Wszyscy kierowcy pojazdów znajdowali się na zewnątrz i byli przytomni. Dwóm kierowcom strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy, a po przybyciu zespołu ratownictwa medycznego poszkodowanych przekazano pod opiekę lekarza. Dalsze działania polegały na zabezpieczaniu miejsca zdarzenia do czasu usunięcia rozbitych pojazdów. W końcowej fazie działań zneutralizowano wycieki płynów. Ponadto podczas akcji nastąpiła konieczność wycięcia drzewa, które utrudniało prowadzenie działań ratowniczych.

Autor: st. kpt. Paweł Gotkowski