25.03.2019r. Godz. 22:47Bieżące interwencje

Zderzenie dwóch samochodów osobowych w Malichowie

dodano: 12 marca 2019 o 11:03 | ostatnia aktualizacja: 12 marca 2019 o 12:03 | kategoria: Działania długotrwałe i ważniejsze zdarzenia | powiat: oleski

09.03.2019r. po godzinie 21:00 w Malichowie gm. Dobrodzień, pow. oleski na drodze wojewódzkiej 901 doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych oraz samochodu dostawczego.

Zderzenie dwóch samochodów osobowych w Malichowie

Przy pomocy sprzętu hydraulicznego strażacy wykonali dostęp do osób poszkodowanych, znajdujących się w pojeździe. Ewakuowano poszkodowanych z pojazdu. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy, oraz wspomagali zespoły ratownictwa medycznego podczas resuscytacji krążeniowo oddechowej. Pojazdami podróżowało 7 osób, wobec jednej z nich lekarz stwierdził zgon, 5 osób zostało przetransportowanych do szpitala, jedna nie wymagała hospitalizacji. W działaniach udział brało 7 zastępów straży pożarnych, 4 zespoły ratownictwa medycznego, oraz policja. Na czas prowadzonych działań ruch na DW 901  był wstrzymany, policja zorganizowała objazdy.

Autor: st. kpt. Andrzej Wróbel KP PSP w Oleśnie, zdjęcia: dh Krzysztof Kuc OSP Dobrodzień.