19.10.2017r. Godz. 05:31Bieżące interwencje

Zniszczenia po orkanie Ksawery w powiecie oleskim

dodano: 11 grudnia 2013 o 13:12 | ostatnia aktualizacja: 11 grudnia 2013 o 13:12 | kategoria: Działania długotrwałe i ważniejsze zdarzenia | powiat: oleski

W dniach z 6 - 8 grudnia br. na terenie całego kraju wystąpiły huraganowe wiatry. Wiatr ten nie ominął również Olesna jak i terenu całego powiatu, wyrządzając wiele szkód.

Zniszczenia po orkanie Ksawery w powiecie oleskim

Wichura łamała i przewracała drzewa, powodowała uszkodzenia dachów budynków. Przewracające się drzewa zrywały linie telekomunikacyjne. W Sternalicach wiatr przewrócił  przyczepę samochodu ciężarowego, w Praszce i Boroszowie spadające konary uszkodziły samochody osobowe, w Janinowie uszkodzeniu uległ dach budynku gospodarczego, W Rosochach wiatr przewrócił blaszany garaż a w Bzinicy przewróciła się wiata przystankowa. Najczęściej jednak działania jednostek straży pożarnych polegały na usuwaniu powalonych drzew i konarów z dróg, chodników, linii telekomunikacyjnych i energetycznych. Od czwartku, od późnych godzin nocnych do niedzieli do godzin popołudniowych przy usuwaniu skutków wichury strażacy na terenie  powiatu interweniowali 43 razy.

Ilość zdarzeń z podziałem na poszczególne gminy
Olesno – 19
Gorzów Śl. – 8