23.02.2019r. Godz. 08:13Bieżące interwencje

Zniszczenia po orkanie Ksawery w powiecie oleskim

dodano: 11 grudnia 2013 o 13:12 | ostatnia aktualizacja: 11 grudnia 2013 o 13:12 | kategoria: Działania długotrwałe i ważniejsze zdarzenia | powiat: oleski

W dniach z 6 - 8 grudnia br. na terenie całego kraju wystąpiły huraganowe wiatry. Wiatr ten nie ominął również Olesna jak i terenu całego powiatu, wyrządzając wiele szkód.

Zniszczenia po orkanie Ksawery w powiecie oleskim

Wichura łamała i przewracała drzewa, powodowała uszkodzenia dachów budynków. Przewracające się drzewa zrywały linie telekomunikacyjne. W Sternalicach wiatr przewrócił  przyczepę samochodu ciężarowego, w Praszce i Boroszowie spadające konary uszkodziły samochody osobowe, w Janinowie uszkodzeniu uległ dach budynku gospodarczego, W Rosochach wiatr przewrócił blaszany garaż a w Bzinicy przewróciła się wiata przystankowa. Najczęściej jednak działania jednostek straży pożarnych polegały na usuwaniu powalonych drzew i konarów z dróg, chodników, linii telekomunikacyjnych i energetycznych. Od czwartku, od późnych godzin nocnych do niedzieli do godzin popołudniowych przy usuwaniu skutków wichury strażacy na terenie  powiatu interweniowali 43 razy.

Ilość zdarzeń z podziałem na poszczególne gminy
Olesno – 19
Gorzów Śl. – 8
Praszka – 7
Radłów – 4
Dobrodzień – 3
Rudniki – 2
Zdjęcia wykonane przez strażaków
1. KP PSP Olesno
2. OSP Praszka
4. OSP Dobrodzień
3. OSP Gorzów Śl.
5. oraz przez P.Tomasza Olszowego

Autor: tekst: bryg. Jarosław Zalewski