16.02.2019r. Godz. 17:21Najnowsze interwencje

Pytanie #15

Pytanie

Witam!
Mam pytanie: czy wada wzroku dyskwalifikuje mnie w rekrutacji do Szkoły Głównej Służby Pożarniczej? Nadmienię, że noszę soczewki kontaktowe i wada nie sprawia mi problemu w życiu codziennym.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam!

Odpowiedź

 

Służbę w Państwowej Straży Pożarnej może pełnić osoba, która między innymi posiada zdolność fizyczną i psychiczną do pełnienia tej służby.

Oceny zdolności fizycznej i psychicznej do służby w Państwowej Straży Pożarnej dokonują komisje lekarskie podległe ministrowi właściwemu do spraw wewnętrznych.

Przydatność kandydata do służby w PSP pod względem warunków zdrowotnych (w tym wad wzroku) i psychofizycznych zostaje każdorazowo określana w orzeczeniu Komisji Lekarskiej MSWiA na podstawie Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 9 lipca 1991r. w sprawie właściwości i trybu postępowania komisji lekarskich podległych Ministrowi Spraw Wewnętrznych (Dz.U. z 1991 r., Nr 79, poz. 349 ze zm.).

Szczegółowe warunki rekrutacji do Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w zależności od wydziału zostały określone na stronach internetowych SG SP:

 

1/ Wydział Inżynierii Bezpieczeństwa Pożarowego

 

http://www.sgsp.edu.pl/studia/kierunki.php

 

2/ Wydział Inżynierii Bezpieczeństwa Cywilnego

https://www.sgsp.edu.pl/studia/wibc/rekrutacja/rekrutacja.php

 

 

Autor: Leszek Chimowicz

Data dodania: 19 października 2011 15:19:51 | kategoria: Zagadnienia kadrowe